Návštěva na Vilnius Gediminas Technical Univerzity

Barbara Kucharczyková a Hana Šimonová z Ústavu stavebního zkušebnictví a Ústavu stavební mechaniky absolvovaly školení v rámci programu Erasmus+ na Vilnius Gediminas Technical Univerzity.

Hlavním cílem pobytu bylo školení v oblasti navrhování složení alkalicky aktivovaných materiálů a seznámení se přístrojovým vybavením používaným pro hodnocení mikrostruktury materiálů. Kontaktními osobami na VILNIUS TECH byla dr. Dr. Ina Pundienė, hlavní výzkumný pracovník laboratoří technologie betonu a  prof. Džigita Nagrockienė, vedoucí Ústavu materiálů a požární bezpečnosti.

Co všechno jsme se dověděly a kam jsme se podívaly:

• Diskuse na aktuální téma alternativních pojiv jako náhrady Portlandského cementu
  • Navštívily jsme pracoviště Ústavu materiálů a požární bezpečnosti včetně laboratoří technologie betonu (na fotc je míchačka s objemem 900 litrů), konstrukcí (na fotce je zatěžovací zkouška ppředpjaté desky vylehčené plastovými “kapsulemi” o průměru až 300 mm, a geotechniky (na fotce je sestava pro zkoušení pilot – zatěžovací rám a 7 metrů hluboká jáma zasypaná pískem)